Оформлення імпорту

митне оформлення імпорту     Імпорт - митний режим, в результаті якого товари з-за кордону випускаються у вільний обіг на території України (без зобов’язання про зворотне вивезення). Під час проходження цього митного режиму здійснюються всі необхідні митні формальності і відбувається оплата митних платежів. Товари, що надійшли у вільний обіг на території України, можуть бути реалізовані або використані на внутрішньому ринку України.

Покупця товарів (послуг) називають «імпортером», а продавця – «експортером». Імпортуватися можуть товари, сировина, послуги, роботи і об'єкти інтелектуальної власності. Імпортери намагаються здійснювати ввезення товарів, вартість яких нижча, ніж у аналогів вітчизняного виробництва. Треба наголосити, що зазвичай українські виробники не можуть запропонувати споживачеві товари необхідної якості і цим стимулюють імпорт.

     Товари, що імпортуються на територію України, підлягають митному оформленню (можна зустріти такі визначення цієї процедури як «митне очищення» , «розмитнення»). Митне оформлення можуть здійснювати як співробітники імпортера самостійно, так і митні брокери. Брокер повинен бути уповноважений імпортером здійснювати операції під час митного оформлення.

     Імпортеру необхідно зробити ряд митних процедур, щоб об'єкт імпорту був випущений для вільного обігу на території України:

- здійснити попереднє інформування митних органів про намір ввезти товар(-и) з-за кордону;
- здійснити митне оформлення товарів (надати декларацію та документи до митного органу, при необхідності здійснити відбір зразків або проб товарів);
- сплатити податки та інші платежі, передбачені законодавством України;
- здійснити при необхідності заходи, які передбачені українським законодавством щодо нетарифного регулювання імпорту (отримати ліцензію на імпорт товарів, сплатити антидемпінгове мито, перевірити відповідність характеристик товарів вимогам українського законодавства).

     Перелік документів, які необхідно надати для митного оформлення, в кожному випадку індивідуальний. Він залежить від митного коду товару, який визначається згідно з українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД).

Орієнтовний перелік документів , необхідних для митного очищення імпорту:

1. Картка акредитації на митниці.
2. Зовнішньоекономічний Контракт.
3. Інвойс (рахунок) та переклад інвойсу.
4. Транспортні документі (CMR, Bill of lading, Carnet TIR, Air waybill, тощо).
5. Сертифікат про походження.
6. Експортна декларація.
7. Попередня декларація з митниці на кордоні.
8. Договір з фірмою по утилізації тари та упаковки.
9. Наявність передоплати на митниці.
10. Додаткові документи (в залежності від коду товару):
- сертифікат відповідності;
- санітарно-гігієнічний висновок;
- фітосанітарний сертифікат;
- карантинний дозвіл;
- висновок СБУ;
- інші.

Ви можете відправити нам запит для отримання додаткової інформації про особливості імпорту товарів в Україну.